Atatürk Üniversitesi Rektörü Çomaklı: Çalışanımız dirençli, ümitli ve hevesli olmalı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversite genelindeki inceleme ve ziyaretlerine devam ediyor. Fakülte ziyaretlerini sürdüren Çomaklı, Tıp Fakültesi Dekanı ve Veteriner Fakültesi Dekanları ile öğretim üyelerinden bilgi aldı.

Üniversitenin şehrin ve toplumun ilgili sorunlarına çözüm bularak hayata geçirmesinin önemli olduğunu dile getiren Çomaklı, alınan sonuçların topluma aktarılmasının öneminden bahsederek “Atatürk Üniversitesi’ndeki her çalışan, dirençli, ümitli ve hevesli olması gerekiyor. Üniversiteyi çağımızın şartlarına göre donatmalıyız. Üniversitelerin büyüklüğü ve gelişmişliği, topluma veya ekonomiye olumlu bir şekilde yansımasıyla orantılıdır. Üniversite olarak verdiğimiz ve bundan sonra vereceğimiz eğitimi masaya yatırmamız ve hangi yönde  eksikliklerimiz var bunları belirlememiz lazım.” dedi.

AR-GE ve Bilimsel Araştırma Projelerine büyük önem verdiklerini belirten Çomaklı, üniversite olarak bilimsel çalışmalara destek sağlayacaklarını ve bunun için ciddi bir yapılanmaya gidildiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir