Atatürk Üniversitesi, ‘Hayvan Hastanesi’ni hizmete soktu

Atatürk Üniversitesi, hayvanlara yönelik yeni bir uygulama başlattı. 7 gün 24 saat hizmet verecek Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesini hizmete soktu. Hasta kabulüne 1 Şubat 2017 tarihi itibarı ile başlandı. Tecrübeli hekimlerin kesintisiz hizmet verdiği hastanede, her türlü acil durumlara müdahale etme imkânı bulunuyor.

Hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Erzurum ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne büyük fayda sağlayacak Hayvan Hastanesi, hasta hayvanların bilimsel yöntemlerle tedavi edilip sağlıklarına kavuşturulmasına olanak sağlıyor. Merkezi Laboratuvar imkânı ile hayvan hastalıklarına yönelik tahlil ve teşhis hizmetlerinin de yapılmaya başlandığı hastanenin Acil klinik irtibat numarası 0442 231 73 00-01-02-03

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, hizmete başlayan hayvan hastanesi sayesinde Erzurum ve çevre illerdeki hayvan yetiştiricileri ile hayvanseverlerin her türlü veteriner hekimlik hizmeti taleplerinin karşılanacağını söyledi. Rektör Çomaklı, güncel bilgi ve teknolojilerin kullanılması ile hasta hayvanlara doğru ve çabuk tanı konularak tedavi edilmesinin Hayvan Hastanesi’nin temel hedefi olduğuna dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir