Atatürk Üniversitesi EMITT Fuarı’nda..

Atatürk Üniversitesi’nin İstanbul’da düzenlenen 20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’ndaki standı büyük ilgi gördü.

Atatürk Üniversitesi’ni dört gün boyunca temsil eden Turizm Fakültesi, farklı dillerde yaptığı tanıtımlarla büyük beğeni topladı. Atatürk Üniversitesi’nin tarihi, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra sportif, sosyal ve kültürel imkânları hakkında da standı ziyaret edenlere bilgiler verildi.

Böylesine büyük fuarlara katılmanın önemine değinen Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, “Ülkemizin ve şehirlerimizin tanıtımı açısından büyük önem arz eden bu tür fuarlara üniversite olarak biz de katılımlarımızı üst seviyede sağlıyoruz. Kurum olarak hem şehrimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak, hem de tanıtımına destek olmak için fuardaki yerimizi aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve yaklaşık 80 ülkeden sektör temsilcilerinin bir araya geldiği, dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT fuarı büyük beğeni topladı. Her yıl düzenlenen ve tanıtım noktasında büyük ses getiren fuara bu yıl, 81 ilden 200’ün üzerinde turizm işletmesi, valilikler, yerel yönetimler, turizm acenteleri katıldı. 20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi de temsil edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir