ATA Teknokent’ten MÜSİAD’a brifing

ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Sadeler, MÜSİAD Erzurum Şubesi’ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyelerini KOBİ’lerin KOSGEB, TÜBİTAK ve kalkınma ajansları gibi kurumların sağladığı desteklerden maksimum düzeyde nasıl faydalanabilecekleri konusunda bilgilendirdi.

ATA Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanları ile MÜSİAD Erzurum Şubesi’ni ziyaret eden ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sadeler, KOBİ’lere yönelik ulusal ve uluslararası hibe destekleri hakkında bilgi verdi. Sadeler, “KOBİ’lerin ekonomideki yerlerinin önemine vurgu yaparak, KOBİ’lerin Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB, TÜBİTAK vb. desteklerden maksimum düzeyde faydalanmaları için bilgilendirme etkinliklerine devam edeceklerini ifade etti.” dedi.

Programda ayrıca ATA TTO Uzmanı Ayben Gül, KOBİ’lere yönelik gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası hibe destekleri sunumu yaparak MÜSİAD yönetimini bilgilendirdi. MÜSİAD Başkanı Taner Bayır da Erzurum’a yatırım yapan tüm iş adamlarına devlet desteklerinden yararlanabilmeleri içen her türlü yardıma hazır olduklarını vurguladı.

Her zaman yatırımcının yanında olduklarını dile getiren Bayır, bu tür toplantıları sadece yönetim kurulu üyelerine değil, MÜSİAD ailesi ile birlikte yatırım yapmak isteyen tüm girişimci iş adamlarına yönelik olarak düzenlediklerini de kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir