Aşk, sınır tanıyor mu yoksa aşıyor mu?..

Türkiye’de 1997’deki yaşanan Musa ile Sarah evliliğini, yaşı küçük olanlar bilmez ama yaşı büyük olanlar hemen hatırlayacaktır. Epey bir süre ülkenin gündemini meşgul etmişti. 18 yaşındaki Kahramanmaraşlı garson Musa, Alanya’ya geldiği zaman tanıştığı 13 yaşındaki Sarah’la imam nikahıyla evlenerek İngiltere’yi ayağa kaldırmıştı.

İki gündür haber merkezlerine birbiri ardına bu tür evlilik haberleri düşmeye başladı. Akıllara “Musa-Sarah Evliliğini” getirdi. Üstelik Şanlıurfa’da evlenen Brezilyalı Cheyeme Silveire Soler, İslamiyeti seçerek ‘Sara’ isimini aldı.

Umarız medya aracılığıyla gündeme gelen bu evlilikler de Musa-Sarah evliliği gibi sonu hazin olmaz; mutlu yuvalar olarak devam eder. 

İlki Hakkari’den… Yaklaşık 4 yıl önce tatil için gittiği İstanbul’da Güney Koreli Dr. Eunjoo Ham ile tanışan Hakkarili Emrah Kaya’nın arkadaşlıkları aşka dönüştü. Aile rızaları alındıktan sonra Güney Koreli Eunjoo Ham ile Emrah Kaya çifti için Hakkari’deki bir halı sahada yörenin örf ve adetlerine göre görkemli bir düğün töreni yapıldı.

İkincisi ise Zonguldak’tan… Zonguldaklı 34 yaşındaki Hakan Zirifli, iş için gittiği Afrika ülkelerinden Ruanda’da tanıştığı 24 yaşındaki Emma Uwingeneye ile Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünle evlendi.

Üçüncüsü ise Şanlıurfa’dan… Sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Harranlı çiftçi Mahmut Budak için her şeyini geride bırakarak Şanlıurfa’ya gelen ve İslamiyeti seçerek ‘Sara’ isimini alan Brezilyalı Cheyeme Silveire Soler, muradına erdi. Soler, Mahmut Budak ile dünya evine girdi.

Tabii bunlar bizim medya aracılığıyla duyduğumuz evlilikler. Bir de duymadıklarımız vardır…

Peki Musa ile Sarah şimdi ne yapıyorlar?

Bir dönem aşklarıyla gündeme damga vuran Kahramanmaraşlı Musa ile İngiliz Sarah, olaylı ayrılıklarının ardından ikişer evlilik yaptı. Musa iki evliliğinde de mutluluğu bulamadı. Çiftin çocukları ise bugün 18 yaşında bir delikanlı.

Sarah’ın yakınları, evliliği basına sızdırınca suç duyurusu üzerine Musa, küçük yaştaki kızı alıkoymak suçundan 28 gün hapis yattı. Kısa süre sonra ülkesine dönmek zorunda kalan Sarah, Musa’dan olan çocuğunu da İngiltere’de doğurdu. Aradan uzun yıllar geçti. Oğulları Muhammed, babasından uzakta İngiltere’de büyüdü. İkisinin de başından ikişer evlilik geçen Sarah ve Musa’nın yolları hiç kesişmedi. Çocukları Muhammed de onları bir araya getiremedi.

Bugün 33 yaşında olan Sarah, Alanya’daki kısa süren imam nikâhından sonra döndüğü İngiltere’de iki kez evlendi. 1998’de kapı komşularının oğlu Anthony ile evlenen Sarah, bir oğul daha dünyaya getirdi. Ancak bu evlilik fazla sürmedi. Oğlunu, Musa’dan olan diğer oğluyla büyüten Sarah, yaklaşık 10 yıl önce ikinci evliliğini yaptı.

Mutluluğu Graham Web’de bulduğunu söyleyen Sarah’ın Alisha ve Amelia adlı iki çocuğu daha oldu. Sarah’ın 4 çocuğu da sosyal medya hesaplarında annelerinin soyadı olan ‘Cook’u kullanıyor.

Bugün 38 yaşında olan Musa, imam nikâhıyla evlendiği Sarah’tan sonra yaptığı iki evliliğini de bitirdi. İntizar ve Mehmet adında iki çocuğu oldu. Musa, memleketi Kahramanmaraş’tan hiç ayrılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir