Artık aşkın da bir “İhtimal”i var..

Her ne kadar istatistiklerde, ‘en az okuyan ülkeler’ arasında geçsek de bu kitap yazmaya engel değil. Yazılan her kitabın mutlaka bir okuyucusu vardır. Bu sebeple her yeni kitap bizi heyecanlandırır. Çünkü kitaplar, yeni bir bakış açısı kazandırır, hayatımıza yeni bir pencere açar.

Aşk…

Üzerine çok şey yazıldı ama anlatılamadı. Aşkın sırrı yalnız yaşayanda kaldı. Anlatmaya kalkınca da kelimeler hep yarım kaldı. Nihayetinde aşktı, yapılması gereken sadece yanmaktı.

Aşk üzerine yeni bir roman çıktı. Sizlere onu haber verelim istedik. Artık aşkın da bir “İhtimal”i var.

“Günebakan Üçlemesi (Siyah Nefes, Mavi Dağ, Kızıl Ölüm) Aşkın Gölgesi” adlı romanın yazarından yeni bir roman daha. Gülşah Elikbank’tan “İhtimal”. 232 sayfadan oluşan roman, Doğan Kitap’tan kitapseverlerin beğenisine sunuldu.

Kitabın arka kapağında ise şunlar yazıyor:

Sen benim tek ihtimalimdin

Yalancıları iyi tanırım ben; birine her gün aynadan bakıyorum çünkü.

“Aşk çok tuhaf kelime… İnsan her duyduğunda yeniden inanıyor. Aşk, dünyanın en güzel aldanışı. Sonunu bilerek koştuğumuz uçurum. Tam atlayacakken, tutar umuduyla, gözlerinden yüreğine koşmuştum ben de. Yarı yolda çelme takanın sevdiğim adam olacağını bilemezdim elbette.”

Tutku, karşı konulmaz bir çekim, imkânsızlıklar içinde yeşeren bir aşk…

Gülşah Elikbank Kimdir?..

Gülşah Elikbank 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı. İstanbul’da uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra, İzmir’de, Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli olan Mini Fuar Hotel’i açtı.

Yazar bu otelle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2013 yılının ‘yılın turizm işletmecisi’ seçildi. Elikbank, çeşitli kurumlara edebiyat etkinlikleri ve festivalleri konusunda danışmanlık yapıyor. Ege Telgraf gazetesi kültür-sanat sayfasını hazırlıyor, BirGün gazetesinde yazıyor.

Şimdiye dek yayımlanan romanları ise şunlar: Günebakan Üçlemesi (Siyah Nefes, Mavi Dağ, Kızıl Ölüm) Aşkın Gölgesi, Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası, Uykusuzlar, Yalancılar ve Sevgililer.

Aşkın Gölgesi adlı romanı Arapça olarak 8 Ortadoğu ülkesinde okurlarla buluştu. Gelecek yıl ise İtalya’da İtalyanca olarak okurlarla buluşacak.

Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası adlı çocuk romanı ise Makedonca olarak Makedonya’da yayımlandı. Yakın zamanda Romanya’da Türkçe ve Romence olarak çift dilli olarak da yayımlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir