Apple HomePod’u evi yıkmak için tasarlamış!..

HomePod, inanılmaz sesler çıkaran, çalınan her yere uyarlanabilen güçlü bir hoparlör. Apple Music ile birlikte dünyanın en büyük müzik kataloglarından birine kolaylıkla erişmenizi sağlıyor. Siri ile doğal sesli etkileşim yoluyla kontrol edilebiliyor. Dinleme deneyimi tamamen yeni bir seviyeye çıkarıyor.

HomePod, çok dar kirişlerden gerçek, tutarlı 360º sesli sese tam olarak odaklanacak yedi ışınla biçimlendiren tweeter’lerin benzersiz bir dizisine sahiptir. Bu kirişleri odanın her tarafından hedefleyerek, tweeter’lar, HomePod’un nerede veya nerede oturduğunuza bakılmaksızın, geniş bir alan hissi yaratır.

A8 İşlemci ile sesleri tanır yorumlar!..
Apple tarafından tasarlanan güçlü bir A8 yongası, HomePod’un en karmaşık ses yeniliklerinin arkasındaki beyindir. Woofer mekaniklerinin gerçek zamanlı modellenmesi gibi işlemleri bu işlemci üzerine alıyor. Arabelleğe alma gerçek zamanlıdan daha hızlı gerçekleşiyor. Hem direkt hem ortam sesinin yükseltilmesi. Işın oluşturma, böylece mikrofon sizi müzik üzerinde duyabilir. Ve gelişmiş yankı iptali sunar. Bu yüzden düşünmeden akıllı bir ses çıkarırsınız.

HomePod - demlicay.net
HomePod – demlicay.net

Sadece 172 mm boyunda!..
HomePod hem estetik hem de akustik performans için tasarlanmış dikişsiz bir örgü kumaşla sarılmıştır. İki renk seçeneği mevcut olan bu hoparlör, sadece 172 mm boyunda ve 142 mm genişliğinde, evinizin herhangi bir yerine sığabilir.

Birden fazla HomePod’u birleştirebilirsiniz!..
HomePod’u odaya yerleştirin. Akustiği otomatik olarak analiz eder, sesi hoparlörün bulunduğu yere göre ayarlar ve müziği en uygun yönde yönlendirir. HomePod duvara, bir rafta veya odanın ortasında olup olmadığı gibi herkes kapsamlı bir dinleme deneyimi yaşar. Aynı odaya başka bir HomePod koyun ve ikisi otomatik olarak sesi algılar, dengeler ve daha gerçekçi bir ses çıkarır. HomePod’u birden fazla odaya eklediğinizde, hoparlörler AirPlay 2 aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurar, böylece müziğinizi evin her yerinde oynatabilirsiniz. Ayrıca başka AirPlay 2 uyumlu hoparlörleri de kontrol edebilirsiniz.

Apple Siri desteği!..
Müziği değiştirmek mi istiyorsunuz? Sadece HomePod’da Siri’ye sorun. Bir şarkıyı bulmanın ve çalmanın en sezgisel yolu. Yenilikçi sinyal işleme, Siri’nin tam aralıklarla çalınan müziklerle bile uzaktan gelen taleplerinizi duymasını sağlar. Aynı zamanda, anonim kimlik ve şifreleme de dahil olmak üzere birden fazla güvenlik katmanı gizliliğinizi korur.

Apple Music’te en iyiyi ortaya çıkarmak için tasarlanan HomePod, yaptığınız her yerde yaşayan inanılmaz derecede derin ve sezgisel bir müzik ekosisteminin önemli bir parçasıdır. Siri zekası ve neredeyse tüm dünya kayıtlarına erişmek, size yardımcı olan bir müzikologuna sahip olmak gibidir. Dinlemek istediğin her şarkıyı keşfedersin.

40 milyon şarkı elinin altında. Apple Müzik, iki milyondan fazla sanatçının hayal edebileceği her şarkıyı açar. Siri, en büyük hitlerden en derin kesimlere, çok çeşitli türde ve ruh halinden istediğinizi arama, filtreleme ve tam istediğiniz şeyi bulmanıza yardımcı olur.

Siri Size özel listeler oluştursun!..
Oynatılan şarkıyı sevdiğinizde Siri’ye söyleyin ya da “Hey Siri, farklı bir şey yapın” deyin. Ne söylerdiniz ve oynarsanız, Apple Music müzik zevkinizi öğrenir. Bu da şarkıları seçmesine izin vereceğiniz anlamına gelir. Ve Apple Music’i başka herhangi bir cihazda açtığınızda, çalma listeleriniz ve tercihleriniz onları bıraktığınız yerde. Nereye gidersen gidin sizinle birlikte.

Ses seviyesini yürütmek, duraklatmak veya ayarlamak için HomePod’un üst kısmına dokunun. Üst ayrıca Siri’nin ne zaman dinlediğini, her kelimenizle canlandıran bir LED dalga formu olduğunu da gösterir.

Son Not: Her ne kadar “… anonim kimlik ve şifreleme de dahil olmak üzere birden fazla güvenlik katmanı gizliliğinizi korur” diye bildirseler de, ev ortamındaki sesleriniz HomePod’la Siri ile internete, oradan Apple’la. Oradan nereye diye artık sormayın gitsin!.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir