AK Parti’li Orhan Miroğlu, mikrofonu bu kez türküler için aldı

TRT Müzik’te yayınlandığı ilk bölümden itibaren kısa sürede izleyicinin beğenisini kazanan ‘SAZ İLE SÖZ İLE” bu hafta yine çok özel konukları ağırlayacak. Sunuculuğunu Ekrem Arpak’ın yaptığı programın bu haftaki konukları Gazeteci-Yazar ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile Etnomizkolog-Kemane İcracısı Yrd. Doç. Dr. Mehtap Demir. ‘Saz İle Söz İle’ programı, her pazartesi gecesi saat 24.00’de TRT Müzik ekranlarında.

Orhan Miroğlu - Ak Parti Mardin Milletvekili
Orhan Miroğlu – Ak Parti Mardin Milletvekili

Konularıyla yaptığı samimi sohbetiyle göz dolduran Arpak’ın programında türküler, güncel hayata, sevdaya, dostluğa, vefaya yarenlik ediyor. AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun program boyunca sergilediği samimi, türkü dostu ve sanata olan tutkusu ise programa büyük renk katacak gibi görünüyor.

Miroğlu, programda özellikle Mehtap Demir’in harika sesi ile yorumladığı türkülere eşlik etmesiyle dikkat çekiyor. Ekrem Arpak’ın bütün sorularına samimiyetle cevap veren Miroğlu’nun türkü duygusallığı, mimikleri, bir milletvekillinden öte babalık yüreği ve özellikle oğlu Zerdeş’te olan büyük sevgisi, sempatik duruşu programın samimiyet kokan formatına daha da renk katıyor. Arpak ise “Bir Milletvekilinin türküler eşliğinde siyasi kimliğinden sıyrılıp sanatın, halkın yüreğine dokunması açısından hayli güzeldi.” diyor.

Türkü dolu sohbetlerin dost meclisi olmaya devam eden ‘Saz İle Söz İle’, gelecekte izleyicilere sürpriz yapmaya ve ilgi görmeye devam edeceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir