AK Parti Erzurum İl Başkanı, Mehmet Emin Öz oldu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz, AK Parti Erzurum İl Başkanı oldu. Fatih Yeşilyurt’un istifasının ardından boşalan il başkanlığı koltuğuna gelen Mehmet Emin Öz’ün önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.

1964 Erzurum’un Narman ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Emin Öz, evli ve 3 çocuk babası. Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1988 yılında mezun olan Öz, şu görevlerde bulundu:

Nevşehir Kozaklı lisesi Stajyer Tarih öğretmeni; Nevşehir Kozaklı Lisesi Tarih öğretmeni; Erzurum Ilıca Lisesi tarih öğretmeni; Erzurum Lisesi tarih öğretmeni; Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı. 1994-2011 yılları arasında kendi özel şirketin şirket sahibi olarak bulundu, Güral porselen-Bilge, Emsan-Netton, Karaca-Mehtap, İmran-Nehir, Arsan-Öztiryakiler, Bluehouse-Profilo, Arzum-Altın yaylı yatakları-Mert Çelik-Erzurum bölge bayiliği yapan Öz, Ertansa Müdürü, Erkonut Ltd. Şti. yönetim kurulu başkan vekilliği ve Erkonut A.Ş müdürlüğü de yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir