AFAD’dan Vali Azizoğlu’na ziyaret

Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürü Selahattin Karslı ile birlikte şube müdürleri, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası sebebiyle Vali Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Hafta boyunca yapacakları etkinlikler hakkında bilgi veren Selahattin Karslı, Vali Azizoğlu’na çiçek taktim etti.

Karslı, Deprem Haftası boyunca her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen kutlamalar çerçevesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce okullarda ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verilerek çeşitli tatbikatlar gerçekleştireceklerini söyledi. Vali Azizoğlu ise 13. Gençlik Kış Festivali Oyunlarında (EYOF 2017 ) görev alan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelini çalışmalarından dolayı bir kez daha tebrik etti.

Vali Seyfettin Azizoğlu, şunları söyledi: “İl Afet Müdürlüğümüzün, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası nedeniyle toplumu doğal afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalar yapmaları sevindirici. Deprem gerçeği ile iç içe yaşayan ülkemizin ve özelikle bölgemizin deprem yönünden durumunu düşündüğümüz zaman, meydana gelen deprem, sel, yangın gibi afetler ile arama kurtarma çalışmalarının bilinçli bir biçimde yürütülmesi, halkımızın afetler konusunda bilinçlendirilmesi ve gerekli önlemlerin zamanında alınması büyük bir önem taşımaktadır. Böylesi önemli bir görevi en iyi şekilde yerine getirdiğine inandığımız AFAD personelimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir