7 Aralık 2018 – Gösterime giren filmler..

Merhaba!
Bu hafta korkusundan komedisine 4 ü yerli 7 yeni film gösterime girdi. Filmlerin detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz..

Haftanın Fragmanı
Bu hafta sizlere Marve Sdütyolarından “Kaptan Marvel” fragmanı sizlerle…

Filmlerin Bilgileri

Ölümcül MakinelerDon Kişot'u Öldüren AdamBizim İçin Şampiyon Kafalar KarışıkSon ÇıkışSihirbazın BalonlarıŞeytan Geçidi Enhara
Ölümcül Makineler
Ölümcül Makineler Afişi - Demlicay.net
Ölümcül Makineler Afişi – Demlicay.net
Orijinal İsmi: Mortal Engines
Tür: Bilim Kurgu , Aksiyon , Fantastik , Macera
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – ABD
Yönetmen: Christian Rivers
Senaryo: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
Yapımcı: Peter Jackson, Fran Walsh

Ölümcül Makineler Film Konusu
Dünyayı yok olma noktasına getirmiş büyük savaşların ardından yeryüzünde yeni bir yaşam şekli gelişmiştir. Hareketli büyük şehirler, kendilerinden küçük şehirleri yutarak onların kaynaklarını yağmalamaktadır. Londra’nın fakir kesimlerinden gelen Tom Natsworthy (Robert Sheehan) ile kaçak Hester Shaw’un (Hera Hilmar) karşılaşması, genç adamın hayatı için mücadele edeceği zamanların başladığı anlamına gelecektir.

Don Kişot’u Öldüren Adam
Don Kişot'u Öldüren Adam Afiş - demlicay.net
Don Kişot’u Öldüren Adam Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: The Man Who Killed Don Quixote
Tür: Dram , Komedi , Macera
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – İspanya , İngiltere
Süre: 132dk
Yönetmen: Terry Gilliam
Seslendirenler: Miguel De Cervantes Y Saavedra
Senaryo: Terry Gilliam, Tony Grisoni
Yapımcı: Paulo Branco, Amy Gilliam

Don Kişot’u Öldüren Adam Film Konusu
Alaycı bir reklam yönetmeni olan Toby, kendisinin Don Kişot olduğuna inanan yaşlı bir İspanyol ayakkabıcının hezeyanlarına kapılır. Ayakkabıcı, Toby’i sadık hizmetkar Sancho Panza olarak görerek kelimenin tam anlamıyla Toby’e musallat olur. Komik ve gittikçe daha gerçeküstü bir hal alan maceraların içine giren Toby, idealist gençliğinde çekmeyi planladığı bir filmin trajik yankılarıyla da yüzleşmek zorunda kalır. Bu film, küçük bir İspanyol köyünün umutlarını ve hayallerini sonsuza dek değiştiren bir film olacakır. Peki Toby kendini değiştirip insanlığını yeniden kazanabilir mi? Hikaye ilerledikçe hayal ve gerçek iç içe geçer ve Toby kendini Don Kişot’a dönüşürken bulur.

Bizim İçin Şampiyon
Bizim İçin Şampiyon Afiş - demlicay.net
Bizim İçin Şampiyon Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Bold Pilot
Tür: Biyografi , Dram , Spor
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Türkiye
Süre: 129dk
Yönetmen: Ahmet Katıksız
Senaryo: Ahmet Katıksız

Bizim İçin Şampiyon Film Konusu
Film, Türkiye atçılığının en önemli figürlerinden biri olan jokey Halis Karataş’ın gerçek hayat hikayesinden ilham alıyor ve ünlü jokeyin çıkış yaptığı yarış atı olan ve at yarışına ilgi duymayan insanların bile adını bildiği Bold Pilot’la kazandığı başarıları anlatıyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanı Özdemir Atman’ın (Fikret Kuşkan) atı olan Bold Pilot’un daimi jokeyi, daha sonraları Türkiye’nin en başarılı jokeyi haline gelecek olan Halis Karataş’tır (Ekin Koç) ve atıyla birlikte kırılması güç rekorlara imza atmıştır. Koştuğu dönemde umudun simgesi haline dönüşen Bold Pilot, at yarışlarıyla hiç ilgilenmeyenlerin bile sevgilisi olmayı başarır. Film Bold Pilot’un başarı hikayesinin yanı sıra, Karataş ve Begüm Atman’ın (Farah Zeynep Abdullah) destansı aşkını da konu alıyor.

Kafalar Karışık
Kafalar Karışık Afiş - demlicay.net
Kafalar Karışık Afiş – demlicay.net
Tür: Aksiyon , Komedi
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Türkiye

Kafalar Karışık Film Konusu
Sosyal medyada çektikleri videolarla adını duyuran Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’in başrollerinde olduğu Kafalar Karışık, kız arkadaşıyla evlenebilmek için onun kayıp babasını bulmaya çalışan genç bir adam ile arkadaşlarının hikayesini konu alıyor. Atakan’ın sevgilisi Buse zengin bir kadındır, bu nedenle ailesi de evleneceği erkek konusunda çok seçicidir. Buse’nin dedesi bu evliliğe izin vermeyince; Atakan’ın, Buse’nin yıllardır kayıp olan babasının bulup ondan izin istemekten başka çaresi kalmaz. Macera dolu bir yolculuğa atılan genç adama bu serüvende en yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşlik eder. Kendilerini bir anda Antalya’da bulurlar ve işler iyice karışır.

Son Çıkış
Son Çıkış Afiş - demlicay.net
Son Çıkış Afiş – demlicay.net
Tür: Komedi
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Türkiye
Süre: 93dk
Yönetmen: Ramin Matin
Senaryo: N. Can Kantarcı
Yapımcı: Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak

Son Çıkış Film Konusu
Gündelik çalışma hayatından bıkan Tahsin (Deniz Celiloğlu), İstanbul’dan ayrılıp Güney sahillerine yerleşebilmek için yanıp tutuşmaktadır. Ne var ki bu planlarını hayata geçirmeye çalışırken trajikomik olaylarla karşılaşacaktır.

Sihirbazın Balonları
Sihirbazın Balonları Afiş - demlicay.net
Sihirbazın Balonları Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Here Comes the Grump
Tür: Animasyon , Aile , Macera
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – İngiltere , Meksika
Süre: 84dk
Yönetmen: Andrés Couturier
Seslendirenler: Lily Collins, Toby Kebbell, Ian McShane
Senaryo: Jim Hecht
Yapımcı: Fernando De Fuentes

Sihirbazın Balonları Film Konusu
Sihirbazın Balonları, Terry adındaki bir çocuğun maceralarını konu ediyor. Kötü büyücü Grump, tüm insanlığı etkileyecek bir büyü yapar. Büyü adeta insanların gülüşlerinin çalışmasına, eski kahkaha dolu neşeli günlerin geride kalmasına neden olur. Terry, herkesi eski neşesine kavuşturmaya kararlıdır ve bunun için krallığa büyüyü aramaya gider. Çıktığı bu yolculukta Terry, önüne çıkan garip yaratıkları atlamalı ve zor durumdaki Prenses Dawn’a yardım etmelidir. Andres Couturier’in yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon türündeki filmin senaryosunu Jim Hecht kaleme alıyor.

Şeytan Geçidi Enhara
Şeytan Geçidi Enhara Afiş - demlicay.net
Şeytan Geçidi Enhara Afiş – demlicay.net
Orijinal İsmi: Şeytan Geçidi – Enhara
Tür: Gerilim , Korku
Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018
Yapımı: 2018 – Türkiye
Süre: 76dk
Yönetmen: Onur Aldoğan Senaryo: Uras Zafer Özdemir Yapımcı: Hakan Yusufoğulları, Mesut Erbaş

Şeytan Geçidi Enhara Film Konusu
Birbirini tanımayan sekiz kişi terk edilmiş bir binanın farklı odalarında tek başlarına uyanır. Buraya nasıl geldiklerini bilmeyen bu insanlar, binada tek başlarına olduklarını düşünür ve ne olduğunu anlamak için binanın içini dolaşmaya başlarlar. Birbirleriyle karşılaşıp ve tanıştıkça, olan biteni anlamak ve onları buraya kimin getirdiğini bulmak için hep beraber harekete geçmeye karar verirler. Fakat bulundukları yerde yalnız olmadıklarından haberdar değillerdir. Bir varlık, hepsinin peşindedir ve her saniye daha da yaklaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir