2. Organize Sanayi Bölgesi’ne bin 800 dönüm Hazine arazisi

Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne rağbet gittikçe artıyor. Başlarda 50 hektar olan yatırım alanı, 216 hektara çıkartıldı. 216 hektar alanın yüzde 80’i şuan tahsis edilmiş durumda. Yoğun başvuru üzerine valilik, şimdi Hazine’ye ait bin 800 dönüm bir alanı da 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne dahil edecek. 

2017 Yılı Birinci Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı. İlçe kaymakamları, belediye başkanları ve kurum amirlerinin katıldığı toplantıda Erzurum ile ilgili yatırım ve hizmetler masaya yatırıldı. Yeni yılda çok daha iyi işlerin yapılması için herkesin planlı, programlı şekilde çalışmasını isteyen Azizoğlu, şunları söyledi:

Erzurum’da inşaat sezonunun çok kısa olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. O günleri iyi değerlendirmek için, kolları bugünden sıvamalı, gerekli altyapı hazırlıklarını tamamlamalı, zamanı geldiğinde de vakit kaybetmeden işe başlamalıyız. Kurumların birbirleri ile uyumlu çalışması çok önemli. Herkes üzerine düşenin en iyisini yapmak zorunda. Erzurum’da orman varlığı, ortalamanın altında. Bunu artırmamız ve Erzurum’u ağaçlandırmamız gerekiyor. Bu kapsamda Orman Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüz ile ortak çalışma yürütüyoruz. Bir aksilik olmadığı takdirde sezon sonuna doğru Erzurum’un dağlarına 10 milyon fidan dikmiş olacağız.

Erzurum 23 cazibe merkezinden birisi ama en çok ilgi göreni. Bugüne kadar beklediğimizin hayli üzerinde yatırımcı ile muhatap olduk, taleplerini aldık, düşüncelerini öğrendik. Başlarda 50 hektar olan yatırım alanını 216 hektara çıkarttık. Bu konuda gerekli onaylar alındı, imar değişiklikleri yapıldı. Yatırımcı adaylarını titizlikle inceliyor, uygun bulduğumuz firmalara tahsiste bulunuyoruz. 216 hektar alanın yüzde 80’i tahsis edilmiş durumda. Bundan da büyük memnuniyet duyuyorum. Gelen talepler, bize bu alanın yetmeyeceğini gösteriyor. Hazine’ye ait bin 800 dönüm bir alan daha var. Orayı da 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne dahil edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir