1991 yapımı Terminatör 2 – Mahşer Günü filmi 3D yeniden!..

Bu hafta sinema salonlarına devam filmi, devam filminin yeniden düzenlenmesi, yerli komedi derken altı adet film karşımızda…

Yapay zeka ve robotların sürekli geliştirildiği bu günlerde, devam filmi olan “Terminatör 2 – Mahşer Günü” bu kez karşımıza 3D olarak çıkıyor. “Çılgın Hırsız 3” ve “Senin Adın” ile Animasyon severleri sinema solanlarında beklerken, “Sadakat Yolunda” filmiyle gerçek olaydan alındığı belirtilen mayın tespit köpeği “Rex” sahibiyle olan sadakat ilişkisi dikkatinizi çekebilir. Komedi türünde ise bir taraftan yerli yapım “Şansımı Seveyim” derken, diğer taraftan “Şanslı Logan” ile beyaz perdede!..

Terminatör 2: Mahşer Günü - Terminator 2: Judgment DayÇılgın Hırsız 3 - Despicable Me 3Senin Adın - Kimi no Na waŞansımı SeveyimŞanslı Logan - Logan LuckySadakat Yolunda - Megan Leavey
Terminatör 2: Mahşer Günü – Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2 - Mahşer Günü - demlicay.net
Terminator 2 – Mahşer Günü – demlicay.net

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017
Yapımı : 1991 – ABD , Fransa
Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Gerilim
Süre: 152 Dak.
Yönetmen : James Cameron
Oyuncular : Arnold Schwarzenegger , Robert Patrick , Linda Hamilton , Edward Furlong , Dean Norris
Senaryo : James Cameron , William Wisher Jr.
Yapımcı : Mario Kassar
Diğer Adı : Terminator 2 3D

Film Özeti
İlk olarak 1 Temmuz 1991’de gösterime giren Terminatör 2 filmi, 25 Ağustos 2017’de 3 boyutlu olarak tekrar gösterime giriyor.
1997 Ağustos’unda yaşanan ve 3 milyarı aşkın insanın ölümüne neden olan olayın üstünden yıllar geçmiş ve 2029 yılına gelinmiştir. John Connor makinelere karşı insan direnişinin lideri konumundadır. Onu 2029 yılında yok edemeyen makineler şimdi yok edemedikleri düşmanlarını geçmişte yok etmeyi denemeye karar verirler ve John’un 10 yaşında olduğu döneme bir yok edici makine yollarlar. Buna karşılık john da o dönemde kendisini korumak için daha önce annesini öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin daha üst bir modelini geçmişe yollar. İki yok edici makine arasında John Connor için büyük bir mücadele başlar. Bu arada henüz yaşanmamış olan 1997 Ağustos’unda yaşanacak olan felaketin mimarı olan Skynet adlı sistem de yavaş yavaş faaliyetlerini artırmaya başlamıştır. John ve onun koruyucu makinesi John’un annesini akıl hastanesinden kaçırıp Skynet’i durdurmak için işbirliğine girişirken diğer yok edici makine de John’u yoketmek için onların peşinden gitmektedir.

Çılgın Hırsız 3 – Despicable Me 3

Çılgın Hırsız 3 - demlicay.net
Çılgın Hırsız 3 – demlicay.net

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Animasyon , Komedi , Macera
Süre: 90 Dak.
Yönetmen : Pierre Coffin, Kyle Balda
Seslendirenler : Steve Carell , Miranda Cosgrove , Russell Brand , Kristen Wiig , Trey Parker
Senaryo : Ken Daurio , Cinco Paul
Yapımcı : Chris Renaud , Christopher Meledandri

Film Özeti
Gru, Balthazar Bratt ile yaptığı mücadelenin ardından suç dünyasından uzaklaşmaya, huzurlu bir hayat sürmeye karar vermiştir, ancak boş gezmekten çok memnun değildir. Bu bekleyişi sonlandıran olay, Dru adında bir ikiz kardeşi olduğunu yıllar sonra öğrenmesi olacaktır. Bu çok zengin, başarılı ve fazla güleryüzlü kardeşinin bir isteği vardır: Ailenin nesillerden beri devam eden ‘kötülük’ geleneğini sürdürerek son bir büyük soygun gerçekleştirmek ve bunu birlikte yapmak… Başlarda teklife soğuk yaklaşan Gru, Dru’nun bu iş için nasıl hazırlıklı ve hevesli olduğunu görünce fikir değiştirecektir.

Seride Bulunan Filmler
– Çılgın Hırsız – 2010
– Çılgın Hırsız 2 – 2013
– Çılgın Hırsız 3 – 2017

Senin Adın – Kimi no Na wa

Senin Adın - demlicay.net
Senin Adın – demlicay.net

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017
Yapımı : 2016 – Japonya
Tür : Dram , Fantastik , Romantik
Süre: 106 Dak.
Yönetmen : Makoto Shinkai
Seslendirenler : Ryûnosuke Kamiki , Mone Kamishiraishi , Masami Nagasawa , Ryô Narita , Aoi Yuki
Senaryo : Makoto Shinkai
Yapımcı : Genki Kawamura
Diğer Adı : Your Name

Film Özeti
Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Vali olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Bir sabah uyandıklarında, kendilerini birbirlerinin bedenlerinde bulacaklardır. Ve bu sonraki günlerde tekrar ettikçe, aralarında bir bağ olduğu anlaşılacaktır, ama bu sırrı ikisi de o sırada bilmemektedir.

Şansımı Seveyim

Şansımı Seveyim - demlicay.net
Şansımı Seveyim – demlicay.net

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017
Yapımı : 2017 – Türkiye
Tür : Komedi
Yönetmen : Ender Mıhlar
Oyuncular : Cem Gelinoğlu , Zeynep Tuğçe Bayat , Gökhan Kıraç , Zerrin Sümer , Metin Yıldız
Senaryo : Ferhat Ergün
Yapımcı : Timur Savcı
Diğer Adı : Şanssız Adam

Film Özeti
Sakarlıkları ve uğursuzluğuyla etrafındaki herkesi kaçıran Sebahattin (Cem Gelinoğlu), ne yapsa şanssızlıklarından bir türlü kurtulamamaktadır. Bir gün panayırda tanıştığı Yaprak’a (Zeynep Tuğçe Bayat) aşık olan Sebahattin, lanetten kurtulabilmek için geçmişte ahını aldığı insanlarla yeniden buluşup helallik istemeye karar verir.

Şanslı Logan – Logan Lucky

Şanslı Logan - demlicay.net
Şanslı Logan – demlicay.net

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Aksiyon , Komedi , Suç
Süre: 119 Dak.
Yönetmen : Steven Soderbergh
Oyuncular : Channing Tatum , Adam Driver , Seth MacFarlane , Riley Keough , Daniel Craig
Senaryo : Rebecca Blunt
Yapımcı : Channing Tatum , Gregory Jacobs

Film Özeti
Son zamanlarda işleri yaver gitmeyen Logan kardeşler, Jimmy (Channing Tatum), Clyde (Adam Driver) ve Mellie (Riley Keough), köşeyi dönmenin kısa yolu olarak, Amerika’nın en önemli araba yarışlarından olan NASCAR’ın Charlotte’taki ayağından büyük bir vurgun yapmayı planlar. Bu amaçla hapis yatmakta olan ünlü soyguncu Joe Bang’i (Daniel Craig) kaçırmayı bile göze alırlar.

Sadakat Yolunda – Megan Leavey

25 Ağustos Sinemalar - demlicay.net
25 Ağustos Sinemalar – demlicay.net
Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Dram
Süre: 118 Dak.
Yönetmen : Gabriela Cowperthwaite
Oyuncular : Kate Mara , Edie Falco , Bradley Whitford , Common , Tom Felton
Senaryo : Pamela Gray , Annie Mumolo
Yapımcı : Mickey Liddell , Jennifer Monroe

Film Özeti
Irak’taki Amerikan kuvvetlerinde görev yapan Megan Leavey (Kate Mara), bomba ve mayın tespitinde yararlanılan köpek birimindeki Rex adlı köpeğin eğitimi için tayin edilir. Zaman içinde bu saldırgan köpekle yakın bir bağ kurmayı başaran Leavey ile Rex, çok sayıda görevi başarıyla tamamlar. Ancak bir görev esnasında patlatılan bomba, askerle köpeğini birbirinden ayırır. Terhis olduktan sonra Rex’ten ayrılmak zorunda kalan Leavey, onu yeniden bulup sahiplenebilmek için tüm yasal yolları deneyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir