1 Mayıs Mesajı

Devletin zirvesi de yayımladıkları mesajlarla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ü kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Toplumun her kesiminin görüşlerini demokratik platformlarda dile getirmesinden memnuniyet duyuyoruz” mesajıyla kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamasında “Emeği, alın terini ve helal kazancı yücelten, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir anlayışın temsilcileri olarak, ülkemizin mutlu ve müreffeh geleceğine yürüyüşünde çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalışma şartlarının iyileştirilmesine, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarına büyük önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “1 Mayıs’ın barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak bir bayram havasında kutlanmasını temenni ediyorum” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, mesajında toplumsal barış ve sağduyu çağrısı yaparak, “1 Mayısların bütün dünyada ve ülkemizde toplumsal barışı ve sağduyuyu güçlendiren bir bayram olarak yer alması en içten temennimizdir. Çalışma hayatındaki sorunların diyalog ve işbirliği içerisinde çözüme kavuşması ile ülkemizdeki demokratik güven ve istikrar ortamının daha da güçleneceğine yürekten inanıyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise 1 Mayıs mesajında, “Emeğin üzerinde baskı her geçen gün artıyor” diyen Kılıçdaroğlu, mesajında “mühürsüz pusula” tartışmasına da atıfta bulunarak “YSK kararı ne olursa olsun herkes biliyor ki ‘Hayır’ kazandı. Bu nedenle 1 Mayıs, haksızlığa, eşitsizliğe, adaletsizliğe ve baskılara karşı 16 Nisan’da gösterdiğimiz dayanışmayla bütünleşmelidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mesajında “Her seferinde, 1 Mayıs bölücü çevrelerin, yıkıcı unsurların, şiddet ve barbarlıktan nemalanan grupların meydan okumasına sahne oluyor” dedi.

Devlet Bahçeli, “Taksim’e çıkardım, çıkamazdın” tartışmalarına hapsedilen Emek ve Dayanışma Günü’nün gerçek anlamından koparıldığını ve zehirlendiğini belirterek, “Halbuki işçimizin ağırlaşan meselelerini konuşmalıyız. Dökülen alın terleriyle uyumsuz vahşi sosyal ve ekonomik şartları masaya yatırmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir